Sprawozdanie z turnieju

Halowy Turniej Piłki Nożnej MKS Gryf CUP rocznik 2006.

Kolejny rok z rzędu na zaproszenie kolegów z Gryfa Tczew w minioną sobotę młodzi adepci piłki nożnej rocznika 2006 KOP Rodło Kwidzyn uczestniczyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej GRYF CUP rocznika 2006. Gospodarz turnieju w tegorocznej imprezie wystawił aż 4 zespoły, sytuacja w grupach przedstawiała się następująco:

Grupa A: MKS Gryf Tczew, AP Gdańsk, AP Jedynka Pelplin, MKS Gryf Tczew II oraz M.T.CSIR Susz.

Grupa B– MKS Gryf Tczew III, KP Starogard Gdański, Olimpia Elbląg , MKS Gryf Tczew Niebiescy oraz nasz zespół KOP Rodło Kwidzyn.

W rozgrywkach grupowych nasz zespół jako jedyny nie przegrał żadnego spotkania i z trzema zwycięstwami oraz jednym remisem pewnie uplasował się na pierwszym miejscu zdobywając 6 bramek, tracąc zaledwie 1. Doskonała postawa zespołu przełożyła się również na dalszą część turnieju, gdzie w meczu ćwierćfinałowym pokonaliśmy M.T.CSIR Susz w stosunku 1:0. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się ponownie z KP Starogard Gdański i po raz drugi pokonaliśmy kolegów ze Starogardu w stosunku 2:1 (w meczu grupowym 1:0). Finał to dramatyczny mecz z zespołem, który również awansował z naszej grupy, a mianowicie Olimpia Elbląg. W pierwszym meczu grupowym pokonaliśmy zespół z Elbląga 2:0. Jednak w finale koledzy z Elbląga pomimo, że zagrali bardzo zachowawczo odnieśli zwycięstwo 2:1 i triumfowali w turnieju.

Bardzo dobra gra naszego zespołu a tym samym zajęcie drugiego miejsca w turnieju jest dużym sukcesem. Tym bardziej, że grupa A była bardzo wymagająca. Bowiem po meczach ćwierćfinałowych do półfinału przeszły aż trzy zespołu z naszej grupy (KP Starogard Gdańsk, Olimpia Elbląg oraz nasz zespół). Drużyna została wyróżniona pucharem oraz dyplomem, a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

W turnieju uczestniczyli:

Paweł Szaflik, Ochenkowski Krystian, Oprawa Wiktor, Maliszewski Mateusz, Żuchowski Dominik, Jędrzejczyk Filip, Przychodzki Dorian, Miziołek Dawid, Kluck Karol, Zander Kacper, Helman Tymoteusz, Stępień Kacper.

Serdeczne podziękowania kierujemy z zespołem w stronę rodziców, którzy byli obecni podczas turnieju i wpierali nas dopingiem . DZIĘKUJEMY.

W Nowym Roku czekają nas kolejne turnieje. W styczniu jedziemy do Pelplina natomiast w lutym do kolegów ze Starogardu Gdańskiego.